نمای کرتین وال فریم لس

نمای کرتین وال فریم لس

در مدل فریم لس، هنگامی که شما به نمای ساختمان نگاه می‌کنید، فقط شیشه‌ها را خواهید دید و خبری از پروفیل و سایر اتصالات نیست. نما کرتین وال یک سازه مستقل است که به عنوان پوششی روی ساختمان قرار می‌گیرد. این نما به صورت خود ایستا است و جز وزن خود و نیروهای خارجی مانند باد، نمی‌تواند وزن‌های دیگر را تحمل کند. کرتین وال وزن بسیار سبکی همانند پرده دارد اما مثل دیوار مقاومت آن زیاد است. در این مدل از نماها پروفیل‌های نصب شده روی شبکه‌ها، تمام وزن را به دوش خواهند کشید؛ به همین دلیل هنگام استفاده از آن‌ها، هیچ بار مرده‌ای به ساختمان اضافه نمی‌شود.

نمای کرتین وال فریم لس - غروب ساختمان با نمای شیشه ای

کرتن وال فریم لس چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که تفاوت در مدل‌های کرتین وال، تفاوت در ظاهر آن‌ها است. به این معنا که در مدل فریم لس، هنگامی که شما به نما نگاه می‌کنید، فقط شیشه‌ها را خواهید دید و خبری از پروفیل و سایر اتصالات نیست.

معمولا برای این مدل از نماها از شیشه‌های رفلکس که ظاهر بسیار جذابی دارند، برای ساختمان‌ها استفاده می‌شود. البته هیچ محدودیتی برای استفاده از انواع و رنگ‌های شیشه وجود ندارد و شما می‌توانید بر اساس سلیقه خودتان آن‌ها را انتخاب کنید.

جنس شیشه های کرتینوال فریم لس

در مورد جنس شیشه هم، عموما از شیشه‌های لمینت، سکوریت یا شیشه‌های دو یا سه جداره برای نما فریم لس استفاده می‌شود تا به عنوان عایق صوتی و حرارتی عمل کند.

خطوطی که در بین شیشه‌ها مشاهده می‌شود، چسب‌هایی است که هم به زیبایی بخشیدن نما و هم به عمل آب‌بندی و هوابندی کمک می‌کند تا از ورود گرد و غبار هم جلوگیری شود.

عملیات نصب کرتنوال فریم لس

در پشت صحنه اجرا و نصب این نما، ابتدا شبکه‌بندی ساختمان صورت می‌گیرد. سپس پروفیل‌ها را روی شبکه جای‌گذاری می‌کنند. در آخر هم شیشه‌ها را روی پروفیل‌های آلومینیومی که به آن لامل می‌گویند، نصب می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین متریال در بطن این سازه، پروفیل‌ها هستند. لامل‌ هم در دو جهت قابل عرضه است که به لامل افقی، ترنسم و به لامل عمودی، مولیون گفته می‌شود. پروفیل‌هایی که در اجرای نما کرتین وال فریم لس قابل استفاده هستند، می‌توانند از جنس آلومینیوم، چوب یا فولاد باشند. اما از آن جایی که آلومینیوم نسبت به چوب و فولاد سبک‌تر است و مقاومت بیشتری هم دارد، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروفیل‌های نگه دارنده این نما، در سایزهای مختلف وجود دارد. هرچه سایز آن‌ها بزرگ‌تر باشد، میزان نیرو خارجی که می‌تواند تحمل کند، بیشتر می‌شود. قیمت نمای کرتین وال را میتوانید از کارشناسان نماسازه آلومینیوم استعلام بگیرید.

نما کرتین وال فریم لس - بدون لامل و نما شیشه ای

همچنین شرکت نماسازه آلومینیوم تولید کننده انواع پارتیشن شیشه ای در طرح های متنوع میباشد.

مزایای نمای کرتین وال فریم لس

  • در مدل فریم لس، پنجره‌ها می‌توانند بازشو یا ثابت باشند.
  • استحکام و مقاومت بالایی دارند.
  • محدودیتی در انتخاب رنگ شیشه نخواهید داشت.
  • قیمت اقتصادی دارد.
  • در برابر شرایط جوی مختلف بسیار خوب عمل می‌کند.
  • به دلیل به کار گرفته شدن شیشه، ورود نور به داخل ساختمان افزایش می‌یابد.
  • در برابر صوت، حرارت و رطوبت عایق است.
  • انواع شیشه‌ها در این نما قابل اجرا هستند.
  • ظاهری مدرن و زیبا دارد.
  • بار مرده و اضافی به ساختمان وارد نمی‌کند.
نمای کرتین وال فریم لس

ما در این مطلب به معرفی کرتین وال فریم لس پرداختیم و از مزایا و ویژگی‌‌های آن گفتیم. نماسازه آلومینیوم ارائه دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین شیشه‌های کرتین وال در ایران هست. برای خرید این مدل از نماها می‌توانید به بخش خرید محصول از سایت namasaze.com مراجعه نمایید.

4/5 - (3 امتیاز)

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نه =