درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

درب و پنجره آلومینیومی

بسیاری از مردم درب و پنجره‌های آلومینیومی قدیمی که در گذشته استفاده می‌شدند را به یاد دارند. این درب و پنجره‌ها اولین نسل درب و پنجره‌های فلزی و غیر‌آهنی بودند، که عایق آن‌ها بهتر از درب و پنجره‌های آهنی بود، به همین دلیل پس از ورود به بازار طرفداران زیادی را مجذوب خود کردند. در سال‌های اخیر و با ورود پروفیل‌های آلومینیومی به بازار، درب و پنجره دوجداره و درب و پنجره‌های آلومینیومی جدیدی تولید و وارد بازار شدند. جنس این درب و پنجره‌های آلومینیومی جدید از جهات بسیاری، بهتر از مواد اولیه دیگر هستند که در این صنعت استفاده می‌شود. امروز قصد داریم که بیشتر به ویژگی‌های فریم‌های آلومینیومی درب و پنجره بپردازیم.

درب و پنجره دوجداره آلومینیومی - قیمت خرید و نصب پنجره و درب

درب و پنجره آلومینیومی دوجداره

درب و پنجره آلومینیومی دوجداره محصولی ساخته شده از یک قاب آلومینیومی به همراه دو یا چند لایه شیشه است. به منظور تبدیل کردن این شیشه‌ها به عایق مناسب،  از هم جدا شدند و فاصله بین‌ آن‌ها از مواد جاذب رطوبت پر شده است. گاز آرگون که از اصلی‌ترین مواد پر کننده محفظه بین شیشه‌ها است، باید کاملا خشک باشد تا خاصیت بی‌اثر بودن داشته باشد. نتیجه وجود گاز بی‌اثر آرگون در بین شیشه‌ها این است که به صورت عایق صوت و حرارت عمل می‌کند.

تاریخچه درب و پنجره آلومینیومی

درب و پنجره دوجداره آلومینیومی یا درب و پنجره دوجداره ساخته شده از پروفیل‌های آلومینیومی، نوعی از درب و پنجره‌ها هستند که از گذشته تا الان مورد استفاده قرار گرفته‌اند. درب و پنجره آلومینیومی تک جداره در زمان گذشته در اوایل تولید طرفداران زیادی در بین مردم داشته است. نسل اول با استفاده از میلگرد‌هایی به یکدیگر متصل می‌شدند، و این امکان وجود نداشت که آنها را تبدیل به درب و پنجره دوجداره آلومینیومی کنند.

تولید کنندگان با آگاهی بر این که نیاز امروز بازار، شدیدا به وجود درب و پنجره‌هایی است که قابلیت دوجداره شدن را دارند، اقدام به تولید نوع دیگری از درب و پنجره آلومینیومی کردند. این افراد برای بالا بردن کیفیت محصول خود به تولید نسل دوم درب و پنجره‌هایی پرداختند که به اس‌تی معروف بود. درب و پنجره‌های اس‌تی قابلیت دوجداره شدن را داشتند؛ اما باز هم مشکلاتی در ساخت این ابزار وجود داشت که کیفیت آن‌ها را زیر سوال می‌برد. برای مثال درز‌هایی در آن وجود داشت که سبب می‌شد گرد و و غبار و آلودگی و حتی سر و صدا به داخل نفوذ کند. وجود این مشکل در نسل جدید اصلی‌ترین قابلیت درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یعنی عایق بودن را زیر سوال می‌برد. مشکلات پنجره‌های اس تی به قدری زیاد بود که ویژگی‌‌های مثبت درب و پنجره‌های آلومینیومی به چشم نمی‌آمد، به همین دلیل تولیدکنندگان درب و پنجره آلومینیومی به فکر پیدا کردن راه حل جدیدی افتادند.

 امروزه تولیدکنندگان کشور ما با استفاده از تجربیاتی که کسب کرده‌اند، درب و پنجره آلومینیومی با کیفیتی را تولید می‌کنند. درب و پنجره‌های دوجداره آلومینیومی نماسازه جدیدترین نوع پروفیل را می‌سازد که از بهترین‌های تولید شده در کشور ما هستند، تولیدات این شرکت کیفیتی عالی با قیمت بسیار مناسب و قابل قبول را ارائه می‌دهند.

مزایای درب و پنجره های آلومینیومی

مزایای درب و پنجره های آلومینیومی

درب و پنجره دوجداره آلومینیومی نسبت به سایر پنجره‌ها برتری‌های زیادی دارد که وجود آن‌ها باعث استقبال مردم از این نوع درب و پنجره شده است. پروفیل پنجره دوجداره آلومینیومی نسبت به پنجره‌های یوپی‌وی‌سی، شیمیایی نیست و جزئی از طبیعت به شمار می‌آید؛ در نتیجه شما با خرید این محصول به جای محصولات یوپی‌وی‌سی از طبیعت محافظت کردید. آلومینیوم با وجود وزن پایین و قیمت مناسبی‌ که دارد، فلزی نسبتا قوی و از همه مهم‌تر کاملا در دسترس است.

آلومینیوم قادر به نگهداری از پنل‌های شیشه‌ای بزرگ است. یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این فلز این است که قابلیت تولید در طیف رنگی وسیعی را دارند و با هر سلیقه‌ای سازگار هستند. همچنین پنجره‌هایی که از جنس پروفیل آلومینیوم تولید می‌شوند، با توجه به مقاومتی که دارند نیاز به تعمیر کمتری بعد از نصب پیدا می‌کنند؛ در نتیجه باعث کاهش هزینه‌های ثانویه برای شما خواهند شد.

پروفیل پنجره آلومینیومی معمولا قوی و پایدار است. همچنین توانایی مقاومت در برابر شدید‌ترین عناصر جوی را دارا هستند، این پنجره‌ها دارای انعطاف‌پذیری زیادی بوده و همین امر سبب محبوبیت این درب و پنجره‌ها در میان مردم شده است. پروفیل‌های آلومینیومی برای پنجره‌ها، فریم‌های باریک‌تری در مقایسه با پروفیل یو‌پی‌وی‌سی دارند و همین امر باعث می‌گردد، نور بیشتری وارد خانه شود و این موضوع برای زیبا سازی و نورگیری فضای داخلی خانه بسیار موثر است.

از دیگر ویژگی‌های مثبت درب و پنجره آلومینیومی نسبت استقامت به وزن آن است؛ به طوری که با وجود وزن بسیار پایین نسبت به نمونه‌های آهنی مقاومت بسیار بالا و قابل قبولی از خود نشان می‌دهد. با وجود اینکه قیمت پنجره آلومینیومی نسبت به محصولات UPVC اندکی بیشتر است، اما طول عمر بالا باعث می‌شود خرید آن‌ها توجیه اقتصادی هم داشته باشند.

برتری درب و پنجره آلومینیومی نسبت به upvc

مقاومت درب و پنجره آلومینیومی در مقابل رطوبت و زنگ.زدگی تقریبا برابر با فولاد ضد زنگ و فایبرگلاس‌ها است. این محصولات آلومینیومی قادر هستند تا 60درصد در مقابل سرما و گرما عایق ایجاد کنند. شما می‌توانید حتی زمانی که دیگر قصد استفاده از درب و پنجره آلومینیومی را ندارید، آن‌ها را به فروش برسانید؛ در حالی که درب‌ و پنجره UPVC  تقریبا یکبار مصرف بوده و بعد از استفاده تنها به عنوان ضایعات قابل فروش است و ارزش مادی زیادی ندارد.

نصب در و پنجره آلومینیومی

برای جایگزینی درب و پنجره‌های آلومینیومی با درب و پنجره‌های قدیمی ابتدا درب و پنجره‌های گذشته را در می‌آورند. معمولا این کار را تکنسین‌های حرفه‌ای انجام می‌دهند. ممکن است هنگام تعویض درب و پنجره‌ها به اندکی تخریب دیوار نیاز داشته باشید،  اما نگران نباشید حجم تخریب بسیار ناچیز است. پس از در آوردن پنجره‌های قدیمی توسط تکنسین‌های ماهر و آموزش دیده  باید محل نصب به خوبی تمیز شود و بعد از آن فریم‌ یا چهارچوب را نصب می‌کنند.

در مرحله آخر با ایجاد سوراخ‌هایی مناسب در چهارچوب درب و پنجره‌های جدید را به آن‌ها پیچ می‌کنند. در نهایت با کمک چسب مخصوص و تزریق فوم درب و پنجره‌ها را عایق می‌کنند. با استفاده از این جنس پروفیل آلومینیومی دوجداره نه تنها منزل یا محل کار شما در مقابل عوامل محیطی آزاردهنده عایق می‌شود، بلکه نمای کلی ساختمان نیز جلوه زیبایی پیدا می‌کند.

نگهداری از درب و پنجره های الومینیومی

نگهداری این درب و پنجره‌ها بسیار راحت و آسان است. همین نگهداری آسان درب و پنجره‌ها یکی از ویژگی‌های مثبت آن محسوب خواهد شد. برای نگهداری از درب و پنجره آلومینیومی تنها کافیست آنها را به کمک یک پارچه مرطوب یا اسکاج تمیز کنید. از مزیت‌های بزرگ این درب و پنجره‌ها در مقایسه با نمونه‌های UPVC این است که در گذر زمان بد رنگ نمی‌شوند. به طور معمول این محصولات نیازی به رنگ شدن مداوم ندارد و صرف تمیز نگداشتن‌ آن‌ها برای حفظ ظاهر و زیبایی منزل کافی است.

به جهت جلوگیری از آسیب دیدن درب و پنجره‌‌ها توصیه می‌شود، همه کارهای مربوط به تعمیرات و نگهداری و خدمات توسط  متخصصان حرفه‌ای انجام شود تا آسیبی به درب و پنجره شما نرسد. عملیات تعمیر و خدمات، می‌تواند شامل نصب و تعویض یراق آلات، تعمیر اتصالات پروفیل آلومینیومی و بررسی دستگیره آن باشد. آن طور که کارشناسان پیشنهاد می‌کنند بهتر است این درب و پنجره‌ها سالی دو بار مورد بررسی قرار بگیرند.

پروفیل دوجداره آلومینیومی ترمال بریک - پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

یکی از موارد اتلاف انرژی در ساختمان عدم انتخاب درست جنس و نوع پنجره است. با انتخاب پنجره مناسب می‌توان میزان انرژی مصرفی در ساختمان را کاهش داد و با بهینه‌سازی انرژی، ساختمان را در زمستان گرم و در تابستان خنک نگه داشت. پنجره آلومینیومی ترمال بریک نوعی پنجره عایق در برابر حرارت است و در واقع عنوان ترمال بریک به معنای شکست حرارتی است. ضریب انتقال حرارت در آلومینیوم بسیار بالاست و به همین منظور پروفیل‌های آلومینیومی در این نوع پنجره توسط نوارهای پلی آمید به یکدیگر متصل می‌شوند. نوارهای پلی آمید از جنس الیاف شیشه متراکم با قابلیت تحمل فشار و حرارت بالا هستند که جریان حرارت را کاهش می‌دهند و نوعی مانع حرارتی ایجاد می‌کنند. سیستم ترمال بریک به دلیل داشتن نوارهای پلی آمید بین جداره داخلی و خارجی پروفیل ها، مانع از انتقال گرما و سرما می‌شود. علاوه بر آن استفاده از شیشه‌های دوجداره در پنجره ترمال بریک خود نوعی عایق صوتی و حرارتی ایجاد می‌کند که آرامش را برای ساکنین منازل به ارمغان می‌آورد.

تفاوت پروفیل آلومینیوم نرمال و ترمال بریک در این است که تغییرات صورت گرفته روی پروفیل آلومینیوم پنجره ترمال بریک مانع از عبور حرارت از آن می‌شود در نتیجه سطع عایق بودن آن بیشتر از پنجره‌های نرمال است.

سخن پایانی

استفاده از درب و پنجره آلومینیومی علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا می‌تواند فواید بسیاری زیادی داشته باشد. شما می‌توانید با استفاده از این محصولات در محل کار و زندگی خود علاوه بر تامین آرامش از هدر رفت بیش از حد انرژی ناشی از نفوذ سرما و گرما از طریق پنجره جلوگیری کنید. خرید محصولات آلمینیومی حمایت از طبیعت است؛ چرا که این محصولات از موادی کاملا طبیعی ساخته شده‌اند. حال که با مزیت‌های بی‌شمار استفاده از درب و پنجره آلومینیومی آشنا شدید سری به سایت شرکت درب و پنجره نماسازه آلومینیوم بزنید و این محصولات را خریداری کنید.

امتیاز شما

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + نه =