نمای کرتین وال یو چنل

نمای کرتین وال یو چنل - نما کرتنوال

نما کرتین وال با روش‌های متفاوتی قابل اجرا است که تفاوت‌های این روش‌ها با یک دیگر در نحوه تثبیت شیشه در فضا بین لامل‌ها است. این تفاوت در نهایت منجر به تغییر ظاهری نما کرتین وال در ساختمان می‌شود. از برخی از سیستم‌های این نما می‌توان به نما کرتین وال یوچنل اشاره کرد که در ادامه مطلب به معرفی آن می‌پردازیم.

نما کرتین وال یو چنل چیست؟

در این مدل از نما مانند سایر نماهای کرتین وال از لامل‌های عمودی و افقی برای شبکه‌بندی سطح خارجی‌نما استفاده می‌شود. سپس سازنده از قطعات پازلی شکلی که جنس آن آلومینیوم است، برای تثبیت شیشه در فضا بین لامل‌ها استفاده می‌کند. به این شکل که با ایجاد یک فضا یو شکل (U) در اسپیسر شیشه و قرار دادن لقمه‌های پازلی شکل در داخل آن و اتصال این قطعات به لامل، شیشه‌ها را روی لامل فیکس می‌کنند.

 تفاوت ظاهری نما وال یو چنل با فیس کپ در فضا خارجی بین شیشه‌ها است. به این صورت که در نما فیس کپ از یک نگهدارنده و درپوش موسوم به کپ به عرض 5 سانتی‌متر برای تثبیت شیشه استفاده می‌شود. اما در نما وال یو چنل دیگر خبری از پوشش آلومینیومی در بین فضای شیشه‌ها نیست. تنها یک فضا به عرض 2 سانتی‌متر بین شیشه‌ها وجود دارد که معمولا با چسب مخصوص آب‌بندی با سطح چسبندگی بسیار بالا، برای پوشش و آب‌بندی آن استفاده می‌شود.

مزایای نما کرتین وال یو چنل

  • به دلیل عدم وجود هرگونه فریم، سطح خارجی یکنواخت و بدون فریمی دارد.
  • هزینه تمام شده آن در برابر سیستم‌های فریم لس و فول فریم لس، بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.
  • سطح آب‌بندی و هوابندی استانداردی دارد.

نحوه اجرای نما کرتین وال یو چنل

برای اجرا نما کرتین وال یو چنل (Curtin Wall U Channel)، دقت در اجرای تراز لامل‌ها، مانند سایر سیستم‌های نما کرتین وال، اهمیت بسیار زیادی دارد. عدم استفاده از چسب با کیفیت و عدم دقت در اجرای چسب‌ها، سبب کاهش زیبایی و جذابیت کار و هم  کاهش میزان استاندارد آب‌بندی و هوابندی سطح خارجی تمام شده ساختمان می‌شود.

نماسازه آلومینیوم با برخورداری از گروه مهندسی متخصص در این زمینه، تسلط کامل روی جزییات نما کرتین وال دارد و بهترین نما ساختمان را به شما ارائه خواهد داد.

سخن پایانی

ما در این مطلب به معرفی نما کرتین وال یو چنل پرداختیم و به طور کامل در مورد آن توضیح دادیم. چنان چه قصد دارید برای نما ساختمان در حال ساخت خود از نما کرتین وال استفاده کنید و اجرای نما کرتنوال را به نما سازه بسپارید، توصیه می‌کنیم ابتدا درباره انواع این نما تحقیق کنید. برای این کار می‌توانید به بخش‌های دیگر سایت  namasaze.com مراجعه نمایید و در نهایت تصمیم به خرید بگیرید.

امتیاز شما

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =