انواع پنجره دوجداره (5 نوع بازشو درب و پنجره)

انواع پنجره دوجداره (5 نوع بازشو درب و پنجره)

برای ساخت و تولید پنجره دوجداره از شیشه‌های یوپی‌وی‌سی استفاده می‌کنند. این شیشه‌ها به جای آلیاژهای فلزی و غیر فلزی در صنعت ساخت پنجره به کار می‌روند. شیشه‌های یوپی‌وی‌سی ویژگی‌های بارزی دارند؛ از جمله این ویژگی‌ها این است که استفاده از این شیشه‌ها در پنجره سبب مقاومت بسیار بالای پنجره و همچنین سبکی آن می‌شود. اغلب در پنجره‌های دوجداره از این نوع شیشه استفاده می‌کنند. پنجره‌های دوجداره انواع مختلفی دارند که حتی جنس‌ها و نحوه باز و بسته شدن آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

نحوه باز و بسته شدن پنجره‌های دوجداره

از آنجایی که نحوه باز و بسته شدن پنجره‌های دوجداره با یکدیگر متفاوت است، لذا باید این پنجره‌ها را به طور صحیح باز و بسته کرد؛ زیرا هرگونه بی‌دقتی سبب می‌شود که یراق آلات پنجره به‌کار رفته در پنجره دچار آسیب‌دیدگی شوند. به دلیل اینکه این پنجره‌ها در مدل‌های گوناگون بازشو تولید می‌شوند، در بین افراد از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

نحوه باز و بسته شدن پنجره‌های دوجداره

پنجره دوجداره ثابت

پنجره دوجداره ثابت مانند پنجره‌های دوجداره بازشو عمل نمی‌کنند. از این پنجره‌ها برای اماکنی که نیاز به باز و بسته شدن پنجره ندارند استفاده می‌شود. علاوه بر این برای مدرن‌سازی اماکن گوناگون می‌توان از این نوع پنجره‌ها استفاده کرد. پنجره‌های دوجداره ثابت یک عایق عالی و مقاوم در مقابل تغییر دما و همچنین گرد و غبار هستند. قیمت آن‌ها نیز نسبت به دیگر پنجره‌ها پایین‌تر است و نمای دید بالایی دارند.

پنجره دوجداره لولایی

پنجره دوجداره لولایی به صورت افقی بر روی یک محور نصب می‌شوند. این پنجره‌ها کمی با پنجره‌های دوجداره دیگر فرق می‌کنند؛ زیرا این‌ها را فقط می‌توانید به صورت لولایی باز و بسته کنید. این پنجره‌ها در مقایسه با سایر انواع پنجره دوجداره مناسب‌تر و پرفروش‌تر هستند.

 اگر دستگیره را به سمت پایین هل بدهید این پنجره قفل می‌شود. برای اینکه پنجره را باز کنید می‌توانید دستگیره را ۴۵ درجه به سمت راست یا چپ خود بچرخانید. البته توجه داشته باشید که جهت چرخش دستگیره به پنجره بستگی دارد. اگر لوله‌ها و یراق آلات پنجره آسیب ببیند شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را تعویض کنید.

پنجره دوجداره دو لنگه بازشو

پنجره دوجداره دو لنگه بازشو ساخت کشور فرانسه است. در این مدل پنجره شما به راحتی می‌توانید هر دو طرف پنجره را باز کنید. البته این پنجره به گونه‌ای طراحی شده است که شما بتوانید فقط یک طرف آن را باز کنید. یکی از ویژگی‌های این پنجره این است که نحوه نصب کردن آن بسیار آسان است. پنجره دوجداره دو لنگه بازشو جنس بسیار عالی دارد و در برابر آلودگی‌های صوتی از مقاومت بالایی برخوردار است.

پنجره دوجداره کشویی

یکی از مشهورترین نوع پنجره دوجداره، پنجره دوجداره کشویی است. این پنجره‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که روی ریل نصب می‌شوند و شما می‌توانید آن‌ها را در دو جهت چپ و راست باز و بسته کنید. در در این نوع از پنجره دوجداره برای اینکه بتوانید پنجره را ببندید باید آن طرف از پنجره که باز است را در جهت مخالف بکشید؛ سپس دستگیره را به سمت پایین هدایت کنید. پنجره دوجداره کشویی از جنس بسیار خوبی برخوردار است و در برابر ورود گردوغبار و سایر ذرات مقاومت زیادی دارد. قیمت آن نیز نسبت به انواع دیگر پنجره‌های دوجداره بالاتر است.

پنجره دوجداره کلنگی

پنجره دوجداره کلنگی هیچگونه دستگیره ندارد‌. شما از طریق چفت و بست‌هایی که روی پنجره نصب شده‌اند، می‌توانید آن را باز و بسته کنید. باز شدن این پنجره‌ها تنها از طریق بالا یا پایین کشیدن آن صورت می‌گیرد. جنس این پنجره از پروفیل است و نحوه نصب آن نیز بسیار آسان است.

سخن پایانی

نصب پنجره دوجداره امروز در میان افراد بسیار رایج شده است. این پنجره‌ها جنس بسیار عالی دارند و در کنار آن نیز به راحتی می‌توان آن‌ها را در هر مکانی که می‌خواهید نصب کنید. البته برندهای مختلف این پنجره‌ها را در کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌کنند و برند نماسازه آلومینیوم از برندهای خوب و معتبر در عرصه تولید پنجره دوجداره است.

امتیاز شما

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =