ورق‌های پلی آمید و نوار‌های پلی آمید درب و پنجره دوجداره

ورق پلی آمید و نوار پلی امید درب و پنجره دوجداره

ورق پلی آمید و نوار پلی امید وظیفه دارند مانع انتقال گرما و سرما در پنجره های دوجداره آلومینیومی دوجداره ترمال بریک شوند. این نوار ها باعث افزایش ضریب عایق بندی پروفیل های آلومینیومی میشود.

اغلب افراد درب و پنجره‌های آلومینیومی دوجداره را برای ساختمان در نظر می‌گیرند؛ اما در برخی موارد در صورت استفاده از این نوع محصولات با مشکلاتی نیز مواجه خواهند شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی شاهد برخی محصولات هستیم که به عملکرد بهتر درب و پنجره‌های آلمینیومی کمک می‌کند. از جمله این محصولات می‌توان به ورق‌ پلی آمید و نوار‌ پلی آمید اشاره کرد. در این مطلب بیشتر به معرفی این محصول می‌پردازیم.

نوار پلی آمید چیست؟

پلی آمید چیست؟

پلی آمید‌ها به طور کلی در سه نوع ۶۶ و ۶ و ۶۶.۶ موجود هستند؛ مانند ورق‌های پلی آمید و نوار‌های پلی آمید که از آن‌ها در صنایع زیادی استفاده می‌کنند. ورق‌های پلی آمید با طول حداکثر ۲۰۰سانتی‌متر و عرض ۱۰۰ سانتی‌متر در بازار عرضه می‌شوند. این ورق‌ها وظیفه دارند مانع انتقال گرما و سرما شوند. ورق‌های پلی آمید از مقاومت بالایی تا ۲۲۰ درجه حرارت و ۵۰ درجه برخوردار هستند؛ همچنین یک نوع عایق صوتی نیز به حساب می‌آیند و از ورود سر و صدا به داخل ساختمان جلوگیری می‌کنند.

کاربرد پلی‌ آمیدها و ویژگی آن ‌ها

کاربرد نوار پلی‌ آمید و ویژگی ورق پلی آمید

همان‌طور که ‌می‌دانید درصد انتقال حرارت در آلومینیوم بسیار بالاست؛ از این رو ‌کارشناسان نوعی پروفیل جدید آلومینیومی را به نام پنجره‌های دوجداره ترمالبریک طراحی کرده‌اند. این پنجره‌ها در برابر حرارت عایق خواهند بود و از مقاومت بالایی در برابر حرارت برخوردار هستند. در این پنجره‌ها پروفیل‌های آلومینیومی توسط نوار‌های پلی آمید به یکدیگر متصل می‌شوند.

این نوار‌ها قابلیت تحمل فشار بسیار بالایی دارند که با قرار گرفتن نوار‌های پلی آمید درب و پنجره در بین جداره داخلی و بیرونی چارچوب از انتقال گرما به بیرون و بالعکس جلوگیری می‌کند؛ بنابراین باعث می‌شود فضای ساختمان در زمستان گرم و در تابستان خنک باشد.

اگر شما نیز به دنبال پنجره‌های آلومینیومی با این قابلیت هستید، می‌توانید به سایت شرکت نماسازه آلومینویم به نشانی https://namasaze.com مراجعه کنید.

پلی آمیدها‌ از ویژگی‌های زیادی برخودار هستند که به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • برخورداری از مقاومت زیاد در برابر ضربه، سایش و فرسایش، دمای بالا و حتی دمای پایین
  • ورق پلی آمید نیازی به روغن کاری ندارد و از خود روغن پخش می‌کند و این یکی از ویژگی‌های مهم آن به حساب می‌آید.
  • از نیروی تراکمی بسیار بالایی برخوردار هستند و در مقابل کشش و پارگی مقاومت بسیار بالایی دارند.
  • از قدرت اصطکاک بالایی برخودار هستند.

سخن پایانی

به طور کلی ورق‌ها و نوار‌های پلی آمید برای افزایش ضریب عایق‌بندی به کار می‌روند و از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. این ورق‌ها همچنین برای عایق کردن پنجره‌های آلومینیومی بسیار مناسب خواهند بود. چنانچه شما نیز قصد دارید برای عایق کردن پنجره خود از این محصول استفاده کنید؛ ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به شرکت نماسازه آلومینیوم مراجعه کنید.

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *